top of page



Každá postava má nastavenou svou minulost, které je třeba se držet. O její budoucnosti však rozhodujete vy na základě jejích povahových rysů a osobnosti. Některá zásadní rozhodnutí je třeba konzultovat s organizátory a jinými hráči, například to, že byste se rozhodli uprostřed dění někoho nebo sebe zabít.
 

Organizátoři jsou po celou dobu přítomni na akci. Kdokoli je může kdykoliv požádat o dodatečnou konzultaci za pomocí věty: „můžeš na slovíčko?“
Organizátor s vámi ochotně půjde a je tak větší šance, že se nenaruší hra.

Hra probíhá nepřetržitě od zahájení do ukončení v celém herním prostoru, výjimkou jsou obydlí a toalety, kolem kterých bude v případě venkovního LARPu vyznačena neherní zóna.

V naší hře je povoleno skoro vše, co se týká dotyků, polibků a podobně, ovšem PO DOMLUVĚ S DRUHÝM HRÁČEM/HRÁČKOU. Ne jednoduše znamená ne.


Čemu vás herně můžeme vystavit?
 

-Můžeme vás ponechat v chladnějším prostředí (sklep, studená zem...)
-Omezíme vás na svobodě (někam vás zavřeme)
-Může na vás být vyvíjen psychický nátlak (obviňování, výslech)
-Může vás být “nuceno” sledovat hrané násilné scény, smrt, popravu, krev...
-Hra pro vás může a nemusí mít happyend.

Jsme si vědomi, že hra pracuje s citlivými tématy. Kdykoliv během hry tak bude možné oslovit jakéhokoliv organizátora, pokud by pro vás byla daná scéna či hra neúnosná.
Ve hře bude vždy bezpečná lokace či místnost, kam bude možné odejít a odpočinout si; nebude se zde hrát.


_____________________________________________________________________


Intimita ve hře:

Pokud by během hraní došlo k tomu, že se má daná postava svléknout, pro tento případ je vhodné mít tělové spodní prádlo, plavky, overal.. Vyvarujte se prosím svlékání kompletně do naha či nošení průhledného oblečení, skrze které jsou vidět intimní partie.
Pokud dojde k simulované souloži u daných postav, je to vždy po domluvě s druhým hráčem s tím, že postavy odejdou pryč od místa hraní. Hráči po návratu předstírají, že se mezi jejich postavami něco stalo.


_____________________________________________________________________

 

Násilí ve hře:

Naše hra ve svém základním nastavení pracuje s násilím na divadelní rovině.
Tím rozumíme běžné kontaktní praktiky jako tahání, přetahování, pošťuchování, či divadelní facka.
Kdo by měl zájem si hru prožít více intenzivně, bude mít možnost to v přihlášce oznámit a později s organizátory probrat.
Během hry pak bude mít na oděvu jeden jasný indikátor tohoto stavu – náramek, který bude moci kdykoliv vyměnit za jiný.

A)
Náramek bílý - Začátečník nebo pasivní hráč, který se nechce pouštět do fyzického kontaktu a je tam čistě jen kvůli RP.
B) Náramek zelený - Zkušenější hráč, který se rád občas odváže a po domluvě zkusí mírnější fyzický kontakt.
C) Náramek žlutý - Veterán, který se milerád po domluvě pustí do křížku s každým, kdo po tom touží.

_____________________________________________________________________
 

Boje, zranění a herní smrt:

Základní boj: 

Každá postava má v základu výdrž pět lehkých zranění v součtu na celé tělo. Po pěti ranách po celém těle postava upadá do agónie.
Pokud se protivník trefí dvakrát do stejného místa, v tomto případě se lehká rána na tomto místě mění v těžkou ránu. Pokud se tomu tak stane podruhé na jiném místě, též upadá do agónie.

Boj s nadpřirozenými:
Zranění může být uděleno pouze zbraní, která na danou nadpřirozenou postavu platí (např. stříbrný meč) - platí stejné pravidlo pěti lehkých ran nebo dvou těžkých ran.
Pokud se bojuje s nadpřirozeným nesprávným způsobem, každé předchozí zranění se mu regeneruje při další ráně. 

Zásahové zóny:
Horní končetiny, dolní končetiny, trup. Přísný zákaz záměrnému trefování se do hlavy, krku a slabin.


_____________________________________________________________________

 

Lehká zranění:

Reprezentuje nevážné, ale bolestivé zranění (např. škrábnutí, odřeniny, modřiny..) a umožňuje zasaženou část těla omezeně používat. Lehká zranění je možné ošetřovat přímo v poli kteroukoliv postavou. Pro realističtější herní požitek si může hráč, pokud bude chtít, namalovat třeba škrábnutí na svou kůži sám tužkou na oči.
S lehkými zraněními lze z boje utéct, můžete s nimi i začít nový boj. Důvěřujeme vaší poctivosti, takže si prosím životy hlídejte.

 

Těžká zranění:
Znamenají zranění, která mohou mít fatální následek (např. průstřel, otevřená zlomenina, bodnutí..) Hráč nesmí zasaženou oblast používat. Při zranění končetiny hráč tuto část těla až do vyléčení nepoužívá. Těžká zranění lze léčit pouze postavou se schopností léčení. (Schopnost označena kartičkou, kterou má daný hráč u sebe.) S jedním těžkým zraněním lze z boje utéct, pokud to ono zranění dovolí, ale nemůžete do vyléčení začínat nový boj; upadli byste ihned do agónie.

Agónie:
Pokud se postava ocitne v agónii, skuhrá, sténá, krčí se. Vytáhnout postavu z agónie je možné odtáhnutím či odnesením hráče mimo boj. Pokud postava není z agonie vytažena, definitivně umírá po 5 minutách a odchází s rukama za hlavou vyhledat organizátora.
Poražená postava od probuzení se z agónie až do vyléčení nemůže bojovat.

 

Smrt:
Pokud vám skončí agónie a nikdo vám do té doby nepomůže, odcházíte s rukama za hlavou vyhledat nejbližšího organizátora, se kterým se domluvíte na dalším postupu.

Může být konečná, ale také ne.

Průběh LARPu a obecná pravidla

bottom of page